בריאות הגוף ואימונים

בריאות הגוף שלנו היא חלק בלתי נפרד מהיכולות שלנו לחיות חיים ארוכים וטובים, מלאי רוגע, עשייה, ושמחה. הזנחת הגוף יוצרת גוף חלש יותר נוטה יותר לכאבים והיתפסות, מחלישה לנו את המערכת החיסונית ואף יכולה ליצור מחלות בגופנו.

המאה העשרים ואחת מאופיינת בפחות פעילות גופנית ספונטנית מאשר במאות קודמות. אם בעבר היינו נדרשים לפעילות גופנית אינטנסיבית על מנת לשרוד (עיבוד שדות חקלאיים, ציד וכו’) היום אנו מתעסקים יותר בפעילויות שאינן מניעות את הגוף ואף מקבעות אותו לעיתים. כיוון שכך לפעילות גופנית יש ערך עליון בחיינו, במיוחד אם אנו כאלו היושבים מול מסך מחשב רוב שעות היום.

חדרי הכושר מספקים מענה לצורך זה, ומייצרים לנו מקום בו נוכל לאמן את גופנו בקלות עם מכשירים מתאימים, ולהקדיש זמן במיוחד לצורך כך. עם זאת, ישנם אנשים המעדיפים שלא להתאמן בחדר כושר – בין אם מטעמים פיננסיים, ניהול זמן, או בגלל הפורמט רב המשתתפים. ישנם חדרי כושר בהם ניתן למצוא אימונים מותאמים אישית למתאמן ומערכת כזו שבה המכשור בחדר הכושר פנוי לכל מתאמן בזמן שבו הוא צריך. כך לדוגמא ניתן למצוא חדר כושר בירושלים בשם סקיי ג’ים אשר בו מתאמנים בכל שעה נתונה מספר בודד של אנשים, ולכל אחד ישנה תוכנית עבודה המותאמת לו אישית ומאמן כושר המכווין אותו.

אלו המעדיפים להתאמן בבית יכולים עדיין למצוא דרכים יעילות ובריאות לשמור על גופם. כיום ניתן למצוא סרטונים רבים באינטרנט עם תכניות כושר מגוונות הפועלות על קבוצות שרירים ספציפיות, או על שילוב של קבוצות. כמו כן ניתן למצוא מכשירים שמתאימים לאימון בבית כמו מדרגה, TRX וכו’, ולעקוב אחרי מדריכים מצולמים בנושא על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות. היתרון של אימון בבית הוא שהוא אינו מוגבל לזמנים ספציפיים כמו בחדר כושר, אלא ניתן להתאמן בכל רגע פנוי – צריך רק לפנות את האזור שמול המסך, ולהתחיל להתאמן.