תחרויות של פיתוח גוף

בישראל מתקיימת תחרות פיתוח גוף על ידי IFBB שהם איגוד החובבים הישראלי לפיתוח הגוף גוף שכפוף לפדרציה הבינלאומית של פיתוח הגוף.

התחרות העיקרית בתחום זה מתקיימת אחת לשנה ובה נבחר מר ישראל. מר ישראל נבחר לפי הקטגוריות שבתחרות. ישנן שבעה קטגוריות של משקל ובכל אחת מהן נבחר מר ישראל, כאשר המצטיין מכל הקטגוריות בכל המשקלים זוכה בתואר "אלוף האלופים".

כיצד מתנהלת התחרות?

ישנו מספר אי זוגי של שפוטים (5 בדרך כלל) השופט הראשי הוא נשיא האיגוד ובנוסף יש שופט מחליף.

ישנם שלושה סיבובים.

בסיבוב הראשון:

המתמודדים מציגים את גופם בפני השופטים על ידי עמודה זקופה רפויה, ולאחר מיכן ישנן שבע תנוחות חובה שעל המתמודדים להציג בפני השופטים. השופטים מחליטים מי יעלה לחצי הגמר לאחר שכל המתמודדים סיימו להציג בפני השופטים. כמות העולים לחצי הגמר תלויה במספר המתמודדים, אולם לא יעלו פחות מחמישה או יותר מעשרה.

חצי הגמר:

ישנם שלושה סיבובים בחצי הגמר, על כל סיבוב המתמודד מקבל ניקוד מן השופטים.

סיבוב ראשון: עמידה רפויה.

סיבוב שני:שבע עמידות חובה.

סיבוב שלישי: עמידה חופשית.

השופטים בוחרים את המתמודדים אשר יעלו לגמר על ידי ניכוי הניקוד הגבוה והנמוך ביותר מכל מתמודד, והעולים הם המתחרים על הניקוד הגבוה ביותר לא יותר משישה ולא פחות משלושה מתמודדים.

הגמר:

בגמר ארבעה סיבובים:

סיבוב ראשון: עמידה חופשית.

סיבוב שני: הצגת שיגרת עמידה חופשית.

סיבוב שלישי: שבע עמידות חובה.

סיבוב אחרון: כל המתמודדים מציגים עמידה חופשית ביחד.

הזוכה בתחרות בכל קטגורית משקל נבחר להיות מר ישראל. זהו כבוד גדול והכרה מקהילת בוני הגוף בארץ המבטאת את ההישגים שהשיג המתמודד בתחום זה. מידע על התחרות ניתן לקבל בחדר הכושר שלכם, אם מאמן הכושר שלכם מכיר את התחרות, אם לא תוכלו לחפש באינטרנט אחר האתר הרשמי של IFBB.

נכתב בעזרת מני אלבז מנהל ובעלים של סקיי ג'ים מכון כושר בירושלים, וזוכה בתחרות מר ישראל ואלוף האלופים לשנת 2014.