החלום שלנו

יום אחד אחרי החגים כולנו נפסיק לעשן, נרשם לחדר כושר ונתחיל לשמור על תזונה נכונה. האם המשפט הזה נשמע לכם הגיוני? אני בטוח שלא. אולם למעשה כולנו חושבים כך בלבנו. תמיד זה רק הפרויקט הבא, החג שמתקרב, החתונה של חדווה… אין זמן שהוא מושלם להתחיל להתאמן. בעצם יש, היום. אף זמן אי פעם בחייכם לא יהיה יותר טוב מהיום כדי להתחיל לשמור על הבריאות שלכם ולהיכנס למשטר תזונה בריא. למעשה אם תתחילו היום תרוויחו עוד זמן של חיים בריאים ומלאים בהרגשה טובה ותחושת חיוניות. שלא לדבר על זה שסוף סוף המצפון הקטן הזה שכל פעם צועק כשאתם עוברים ליד פרסומת של סטודיו C יתחיל להתנשף ושוב לא יהיה לו כוח להטריד אתכם.

אז עכשיו אתם שואלים את עצמכם האם יש טעם שוב לעשות מנוי לחדר כושר ולא ללכת? או שאולי אין כמו הבית? כל הדברים האלה הם מתכון בדוק להמשיך את מה שעשינו עד עכשיו שזה: שבוע של כושר פעם בשנה והחלפת סטטוס בוואטסאפ ל"מתעמל", ואז שוב לחזור לשגרה הלא בריאה ולספר לכולם בערגה כמה כיף היה בימים שבהם עשינו כושר.

הפתרון הוא החלפת גישה. לא לקפוץ ישר אל המכשירים מבלי לחשוב, אלא קודם לתכנן משהו הגיוני שנעמוד בו. אולי לעשות עשרים שכיבות שמיכה שלוש פעמים בשבוע זה לא הרבה וכרגע בא לכם לרוץ ולהשתתף במרתון תל אביב הבא. אבל זכרו שלמעשה כרגע גם עשרים שכיבות שמיכה בשבוע אתם לא עושים, וזה ככל הנראה תודות לגישה הזאת של "עכשיו כושר רצח, ושום דבר לא ישבור אותי" (לאלה מביננו שיש משמעת עצמית, אני מוריד את הכובע בפניכם)

מילת המפתח היא: תכנון. לאו בהכרח ברמה יומיומית אבל לאורך זמן, או לגוון את מה שאנחנו עושים מדי פעם. ככה לא נוצרת שחיקה. למשל אם אתם ירושלמים, חודש בגן סאקר, חודש באימוני כושר אישיים בירושלים וכן הלאה. אני אישית הייתי ממליץ להתחיל עם האימון האישי כדי להציב שם מטרות שילוו אותנו לאורך כל הדרך, וגם כי זה כולל ייעוץ תזונתי.

בהצלחה לכם, והכי חשוב: להתמיד.