אימוני כושר מקצועיים

מכון כושר הוא דבר שלא קשה למצוא בירושלים. בכל מכוני הכושר בירושלים ניתן למצוא אנשי מקצוע הנקראים מאמני כושר, מבלי לפגוע בידע וביכולת של אותם מאמנים, יש לשאול עד כמה הם מועילים באמת למתאמן?

המתאמן הירושלמי אשר בוחר להגיע למכון כושר בעיר, לעיתים קרובות, סומך על המאמן הנמצא בחדר כושר בכל הקשור לבניית תוכנית האימונים עבורו. ייתכן שהמאמנים במכוני הכושר בירושלים הם אכן מקצוענים בתחומם ובעלי הידע הרלוונטי המתאים. אך השאלה שצריך לשאול היא האם יש למאמן את המסגרת המתאימה, במכוני הכושר, בכדי לסייע למתאמן למקסם את יכולותיו.

אימוני כושר אישיים הינם תחום בצמיחה, בארץ בכלל ובירושלים בפרט. אך כדי שהמאמן בחדר כושר יוכל לתת לבנות עבור המתאמן תוכנית כושר ייחודית ומתאימה לו, על המאמן להימצא במכון כושר המתמחה במתן אימונים אישיים. לא כל חדר כושר בירושלים או בכל מקום בארץ הוא כזה.

בשביל שמכון כושר יהיה בעל סביבה המתאימה לקבלת אימוני כושר אישיים יש לוודא שיש בו כמה דברים. ראשית, על האימונים במכון להיות או אישיים כלומר, אימון אחד על אחד בהדרכה אישית, או בקבוצה קטנה שלא תעלה על ארבעה אנשים. שנית, יש לוודא שנלקחים מהמתאמן, מדדים אישיים לפני האימון הראשון במכון. המדדים כוללים אלמנטים שונים כמו: דופק, משקל, גובה, אחוזי שומן ועוד. שלישית, יש לוודא קבלת תוכנית אימונים העונה לצרכים ולמדדים של המתאמן ולא "תוכנית מגירה" המתאימה כביכול לכל אחד.

כל מכון כושר שאינו מספק את האלמנטים שנזכרו במאמר זה, אינו מכון כושר כי עם חדר כושר. ההבדל המרכזי הוא שבמכון כושר, בירושלים או בכל מקום, הסביבה והאווירה תומכים ומותאמים לאימונים אישיים פונקציונליים בעוד חדר כושר, מתאים לעריכת אימונים אך חסר את הסביבה התומכת לאותם אימונים.